Usługi

Rozwój

Przekształcenia / podziały / łączenia spółek

Masz pewność, że Twoja firma nadąża za Twoim biznesem a aktualna struktura zapewnia maksymalną efektywność pracy i bezpieczeństwo prawne i finansowe?
Najczęstsze powody przekształceń działalności to: pozyskanie inwestora / zewnętrznego finansowania i związany z tym rozrost struktury firmy, a także zabezpieczenie majątku osobistego przedsiębiorcy i jego wyraźne oddzielenie od majątku firmowego (przekształcenie jednoosobowej działalności w spółkę, przekształcenie spółki cywilnej w inną spółkę).
Na swoim koncie mamy wszystkie możliwe opcje przekształceń działalności, w tym najpopularniejsze: spółki cywilnej lub spółki z o.o. w spółkę komandytową, aport przedsiębiorstwa do spółki, podział spółki z o.o., połączenie spółek akcyjnych.
Poza formalno – prawną obsługą przekształcenia, przygotujemy całą procedurę merytorycznie, w tym skrupulatnie przeanalizujemy jej wszelkie (w tym podatkowe) skutki i przygotujemy Twój zespół na zmiany.

Zbycie i nabycie przedsiębiorstwa

Propozycja zakupu Twojej firmy może wydać się bardzo kusząca, jednak sukcesem przy tego typu transakcji nie jest osiągnięcie samego skutku zmiany właściciela. Najważniejszy bowiem jest sam proces – w tym właściwa analiza wszelkich aspektów podatkowych (oraz księgowych), „ułożenie” na nowo relacji z kontrahentami oraz wewnętrzna organizacja firmy. Błąd na etapie przygotowywania transakcji może słono kosztować i wywołać kaskadę zdarzeń niosących poważne finansowe konsekwencje. Dlatego tak istotne jest profesjonalne wsparcie prawno – organizacyjne, którego jesteśmy gotowi Ci udzielić.

Umowy inwestycyjne

Wsparcie inwestora lub umowa wspólnego przedsięwzięcia może być decydującym bodźcem dla rozwoju Twojego biznesu, ale wymaga skrupulatnych przygotowań (począwszy od opracowania NDA, przez wykonanie due diligence i term sheet) i przyjęcia rozwiązań w zakresie angażowanych przez strony aktywów, ponoszonych kosztów i ryzyk, a także przyjętych metod rozliczeń. Takie przedsięwzięcie może przybrać różnorodne formy – przekształcenia formy działalności, zbycia udziałów, powołania nowego podmiotu. Naszym celem jest zaproponowanie rozwiązań dedykowanych Twoim celom z dbałością o wszelkie szczegóły.

Skontaktuj się z nami

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Kontynuując przeglądanie tej strony akceptujesz naszą Politykę Prywatności.