Poznaj nasz zespół

Prawnicy naszej Kancelarii mają wieloletnie doświadczenie w rozwiązywaniu problemów prawnych firm i osób prywatnych. Naszą wiedzą dzielimy się z klientami (w toku bieżącej obsługi i podczas szkoleń), ze studentami Wydziału Prawa i Administracji UMK w Toruniu oraz poprzez publikacje naukowe i artykuły prasowe.

dr hab Tomasz Oczkowski

radca prawny, partner i założyciel Kancelarii

IMG_3182-1Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UMK, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Toruniu. Radca prawny od 1997 r. Wykładowca na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu od 2000 r. W Kancelarii zajmuje się szeroko rozumianym prawem gospodarczym, obejmującym publiczne prawo gospodarcze, prawo podatkowe, prawo handlowe, a także prawem cywilnym, w szczególności jego działem dotyczącym zobowiązań.

Tomasz Oczkowski prowadzi sprawy związane z prawem karnym gospodarczym w obszarze aktywności przedsiębiorców – począwszy od czynności dotyczących minimalizacji ryzyka pokrzywdzenia działaniem osób trzecich lub personelu, poprzez minimalizację ryzyka wszczęcia przeciwko przedsiębiorcy postępowania karnego lub karnoskarbowego, aż do aktywnego udziału w zwalczaniu nadużyć wewnątrz struktur przedsiębiorców (np. przestępstwa menadżerskie) lub innych czynów na szkodę danego przedsiębiorcy (np. oszustwa). Autor i współautor wielu tekstów naukowych – artykułów, glos i publikacji książkowych – m.in. „Oszustwo jako przestępstwo majątkowe i gospodarcze“ (Zakamycze, 2004), „Prawo karne skarbowe. Zagadnienia materialne i wykonawcze“ (Toruń, 2005), „Prawo i postępowanie karno skarbowe“ (Warszawa 2010). Tomasz Oczkowski ma najdłuższy w zespole Kancelarii staż zawodowy (jest radcą prawnym od 1997 r.). Z uwagi na liczne obowiązki zawodowe, wolny czas poświęca rodzinie.

Język obcy: angielski
tomasz.oczkowski@posp.pl

 

Anna Orłowska

radca prawny

IMG_3271-1Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Toruniu. Z Kancelarią związana od 2008 r., prowadzi głównie sprawy z dziedziny prawa gospodarczego oraz podatkowego. Najistotniejszymi obszarami zainteresowań i praktyki Anny są prawo spółek i prawo podatkowe – wszelkie aspekty i fazy prowadzenia działalności gospodarczej, w tym przekształcenia i tworzenie struktur uwzględniających optymalizację podatkową.

Współautorka komentarza „Akcyza w Prawie Unii Europejskiej” (wyd. Wolters Kluwer 2014), reprezentuje Klientów Kancelarii w sporach podatkowych oraz przygotowuje dokumentację cen transferowych.

Anna wolne chwile poświęca treningom oraz wyjazdom wspinaczkowym w skalne rejony w Polsce i w Europie, jest członkiem Zarządu Klubu Wysokogórskiego w Toruniu. Amatorsko uprawia triathlon – w 2015 r. została II Wicemistrzem Polski Prawników w tej dyscyplinie na dystansie 1/4 IM. Wyzwania docenia również w pracy zawodowej.

Język obcy: niemiecki, angielski.
anna.orlowska@posp.pl

Kalina Nawrocka

aplikant radcowski

IMG_3157-1

Aplikantka radcowska przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Toruniu. Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 2012 r. uzyskała certyfikat z prawniczego języka angielskiego TOLES Higher. Z Kancelarią współpracuje od 2014 r. W swojej praktyce zawodowej zdobyła doświadczenie w zakresie prawa farmaceutycznego, handlowego oraz prawa cywilnego materialnego i procesowego. Uczestniczyła w audytach prawnych oraz  w projektach z zakresu ochrony danych osobowych i zakładania fundacji. Czas wolny najchętniej spędza aktywnie. Prywatnie fanka sportów zespołowych, z zamiłowaniem głównie do siatkówki.

Język obcy: angielski.

Wojciech Barwik

aplikant radcowski

IMG_3111-1

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i od 2016 r. aplikant przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Toruniu. Jego zawodowe zainteresowania krążą wokół szeroko pojętego prawa gospodarczego. Dziedzinami prawa, z którymi Wojciech czuje się najsilniej związany są prawo spółek handlowych i publiczne prawo gospodarcze.

Prywatnie pasjonat historii i języka angielskiego, z zamiłowaniem śledzący wszelkie nowinki ze świata nowoczesnych technologii. Jeżeli tylko jest ku temu okazja, z przyjemnością zwiedza kolejne zakątki Europy.

Język obcy: angielski.
wojciech.barwik@posp.pl

Malwina Jaskowska

kierownik biura

IMG_3146-1Absolwentka stosunków międzynarodowych i administracji, studentka prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Współpracę z Kancelarią rozpoczęła w 2015 roku. Swoją pracą przyczynia się do sprawnego funkcjonowania administracji i sekretariatu Kancelarii.
Miłośniczka Berlina i słonecznej Italii.

Język obcy: niemiecki, angielski.
malwina.jaskowska@posp.pl